KONST / Litografier / Färglitografi 14444079

nr 1444 4079

Albert Johansson

(1926-1998), Sverige

Signerad, daterad 76, HC-upplaga (hors de commerce), komposition. Färglitografi, bildmått: 33x43cm, yttermått inklusive ram: 49x58cm

Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 24 januari 2022
kl 20:19:01

Albert Johansson

Läs mer om Albert Johansson